Anasayfa / Genel / TKP/ML dava tutsakları: Şehitlerimizin açtığı yoldan sarsılmaz adımlarla yürüyeceğiz

TKP/ML dava tutsakları: Şehitlerimizin açtığı yoldan sarsılmaz adımlarla yürüyeceğiz

27 Ocak tarihinde Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri tarafından Kartal’da gerçekleştirilen Ocak ayı şehitlerini anma gecesine Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist dava tutsakları adına İsmail Yılmaz’ın gönderdiği, hapishane idaresi tarafından engellenen mesajı olduğu gibi paylaşıyoruz:

 “Yoldaşlar,

MLM’nin rehberliği, İbrahim Kaypakkaya yoldaşın yol göstericiliği ile sağ tasfiyeci hizibe ve onun yarattığı tahribata yönelik saflarımızı sağlamlaştırmalıyız.

Faşizmin topluma dayattığı iç ve dış savaş siyasetine karşı mücadeleye sarılıp şehitlerimizden aldığımız cesaret ve güçle ileri atılmalıyız. Sürdürdüğümüz Halk Savaşı’nda başarıyı bize bahşedecek olan şehitlerimizin özverilerini, halka bağlılıklarını, devrime ve partiye güvenlerini içselleştirmektir.

Bu bilinç ve inançla TKP/ML dava tutsakları olarak şehitlerimizin açtığı yoldan sarsılmaz adımlarla yürüyeceğimize, onların ideallerini harlandıracağımız Halk Savaşı yoluyla gerçekleştireceğimize söz veriyor tüm Parti ve Devrim şehitlerinin anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.

TKP/ML Dava Tutsakları adına İsmail Yılmaz”