Anasayfa / Genel / Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri tarafından mezar anması gerçekleştirildi

Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri tarafından mezar anması gerçekleştirildi

Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri tarafından düzenlenen anma etkinliği ile Sarıgazi Mezarlığı’nda devrim ve komünizm şehitleri; Proletarya Partisi’nin şehit düşen 4. Genel Sekreteri Mehmet Demirdağ’ın mezarı başında anıldı.

Şehit ve tutsak ailelerinin katılımıyla düzenlenen anma etkinliğinde başta Proletarya Partisi şehitleri olmak üzere devrim ve komünizm yolunda ölümsüzleşenlerin mücadelelerine bağlılık sözü verilerek, Proletarya Partisi şehitlerinin mezarlarına karanfil bırakıldı.

Ocak ayı içerisinde yitirdiğimiz Proletarya Partisi şehitleri ve komünizm mücadelesinin önderleri şahsında tüm devrim ve komünizm yolunda ölümsüzleşenler anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan etkinlik Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri’nin konuşmasıyla devam etti.

PŞTA adına yapılan konuşmada şehitleri en iyi şekilde anmanın, onların mücadelesini omuzlamak olduğu belirtilerek “faşist TC devletinin özellikle son 2 yıldır uyguladığı yasakçı ve katliamcı politika bizleri şehitlerimizi anmaktan, onların bizlere devrettiği mirası sürdürmekten alıkoyamaz” denildi.

Şehit ve tutsak ailelerinin örgütlü mücadelesine vurgu yapılan konuşma “tek kişi da kalsak şehitlerimizi anmaktan, onların düşüncelerini savunmaktan vazgeçmeyeceğiz” vurgusu yapılarak sonlandırıldı.