Anasayfa / Genel / Partizan 12 Mart anmasına çağrı…

Partizan 12 Mart anmasına çağrı…

Dersim’den Gazi’ye Gazi’den Efrin’e dünü direniş olan halkların yarını zafer olacak!

12 Mart 1995’te 18 insanın hayatını kaybettiği Gazi Katliamı’nın 13.yılında yapılacak olan yürüyüşe Partizan tarafından çağrı yapıldı.

Dersim’den Gazi’ye Gazi’den Efrin’e dünü direniş olan halkların yarını zafer olacak!

70’li yılların başlarında Türkerin-Kürtlerin, Alevilerin-Sünnilerin birlikte yaşadığı Gazi Mahallesi halkının politik kimliğini, muhalif duruşunu ve mücadeleci yönünü hazmedemeyen faşist-Kemalist diktatörlük, kontgerilla aracılığıyla 12 Mart 1995’te kahvehaneleri tarayarak birçok kişinin yaralanmasına ve alevi dedesi Halil Kaya’nın hayatını kaybetmesine sebep olmuştu. Buna tepki göstermek isteyen Gazi’nin yoksul-emekçi halkı hesap sorma bilinciyle sokaklara inip direniş başlatmıştı. Direnişin ayaklanmaya dönüştüğü mahalle de kitleye ateş açılmış günlerce süren çatışmalar sonucunda 18 kişi katledilmişti.

Faşist TC devleti bugün de Türkiye ve T. Kürdistanı’nda katliamlarına devam etmekte, OHAL bahanesiyle yoksul-emekçi mahallelerimizde terör estirmektedir.

Bizler de katliamların hesabını sorma bilinciyle, devletin katliam politikalarını teşhir etme anlayışıyla, şehitlerimizden aldığımız mücadele ruhunu kızıl günlere taşımak ve katliamlara sessiz kalmamak için tüm halkımızı Gazi Katliamı’nın 13. yılında yapılacak olan anma yürüyüşüne çağırıyoruz.

 

Toplanma Yeri: Gazi Cemevi Önü

Tarih ve Saat: 12 Mart Pazartesi 13.00