Anasayfa / Güncel / Enternasyonal Proletaryanın Büyük Ustası Karl Marx`ın 200.Doğum Yılı Uluslararası etkinlikle Kutlanacak!

Enternasyonal Proletaryanın Büyük Ustası Karl Marx`ın 200.Doğum Yılı Uluslararası etkinlikle Kutlanacak!

Enternasyonal Proletaryanın Büyük Ustası Karl Marx`ın 200.Doğum Yılı Uluslararası bir etkinlikle kutlanacak!

Komünizm ideolojisinin kurucusu, Enternasyonal Proleteryanın Büyük Ustası Karl Marx`ın doğumunun 200. yılını uluslar arası Marksist – Leninist – Maoist Parti ve örgütler enternasyonal bir etkinlikle Almanya´da kutlayacaklarını açıkladılar. 

2018 Mayıs ayından başlayarak, Dünya işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma bayramı 1 Mayıs`ta, Karl Marx`ın doğum günü 5 Mayıs`ta ve Haziran ayında dünya`nın farklı kıtalarında olmak üzere, Almanya, Fransa, Avusturya, İtalya, İspanya gibi Avrupa ülkelerinde mitingler, açıklamalar ve duvar yazılamaları biçiminde çeşitli eylem ve etkinlikler gerçekleştirildi.

Karl Marx kampanyasının kordinasyonu adına Enternasyonal Kollektiv “Haziran ayı içerisinde 1, 8 ve 15 Haziran günlerinde Bremen, Berlin ve Hamburg`ta enternasyonalist devrimci sanatçı ve grubların katılımıyla konserler gerçekleştirdiğini” açıkladıktan sonra, 30 Haziran günü çeşitli MLM parti ve örgütlerin katılacağı Uluslararası etkinliği, saat 13:00`de Almanya`nın Bremen şehrinde, Sielwallhaus (Sielwall 38) adresinde gerçekleştireceğini açıkladı. 

 

TKP/ML`nin de örgütleyicileri arasında olduğu uluslararası kampanya MLM örgüt ve partilerin enternasyonal alanda birlikte yapacakları çalışmalara ve Dünya`daki genel siyasal sürece ilişkin deklere edecekleri bir yazı ile sonuçlandırılacak.